Kukkarolaukku 21cm leveällä kehyksellä on tilava olkalaukku, jonne mahtuu puhelimen ja kukkaron lisäksi hyvin vielä muutakin. Laukun korkeus on noin 19cm, ja laukun keskivaiheen leveys on noin 28cm. Laukun alaosaan tehdyt noin 8cm pituiset ompeleet muotoilevat laukulle pohjan, joka tekee laukusta tilavan. Laukku aukeaa niin, että laukussa olevat tavarat ovat myös helposti löydettävissä.
Laukun päällikankaana on ylellinen paksu ökö-tex 100 sertifioitu 100% puuvillasatiini, joka on painettu Suomessa. Laukun kuvioiden kohdistukset vaihtelevat laukuissa kankaan kuosin mukaan.
Laukun vuorikangas on Suomessa värjättyä 100% puuvillaa.
Laukun tukimateriaalina on käytetty Suomessa 100% kierrätyskuidusta valmistettua huopaa, joka lisää laukun ryhdikkyyttä.
Laukun hintaan kuuluu musta polypropeeni olkahihna, jonka pituus on säädettävissä n.75-150 cm välillä. Hihna kiinnitetään laukkuun hakasilla, joten hihna on myös helppo irrottaa.
Laukku on mahdollista tilata lisähintaan myös pehmeämmällä puuvillahihnalla, jonka pituus on säädettävissä noin 75-150cm välillä, tai tyylikkäällä ketjuhihnalla, jonka pituus on noin 125cm+kiinnityshakaset.
Käsinpesu.
Kaunis laukku
Kivan kokoinen laukku johon mahtuu kaikki tarpeellinen.Kukkarolaukku
Ihana, odotettua tilavampi laukku ja nopea toimitus, kiitos! Erittäin hyvä ostos.Kukkarolaukku 21 cm
Olen ollut tyytyväinen ostamaani laukkuun. Se on huolellisesti valmistettu laadukkaasta kankaasta ja laukun vuori on plussaa.Näppärä pikku laukku
Tämä laukku on juuri sopivan kokoinen. Siihen mahtuu puhelin ja lompakko sekä muuta tarpeellista tavaraa. Kaupassa käydessä pipo ja hanskat mahtuivat mukavasti laukkuun. Laukku on myös kivan näköinen.Kukkarolaukku
Kiitos toimitus tuli nopeasti ja laukku tuli heti käyttöön. Kukkaro oli kiva myöskin käytössä. Kangas valikoima voisi laajentaa tulevaisuudessa.21 cm kukkarolaukku"samassa ketjussa"
Aivan huikean ihana laukku.Kukkarolaukku
Aivan ihana. Todella hyvin tehty. Sopivan kokoinen, sopii kukkaro, kännykkä ja aurinkolasit yms. Laadukas kuten kännykkä laukku, joka minulla on entuudestaan.Hyvä välikoko
Kukkarolaukku on erinomainen välikoko kukkaron ja käsilaukun välistä.Laukku
Tilaus tuli nopeasti. Laukku on laadukkaasti tehty ja oli juuri sellainen kuin pitikin. Olen enemmän kuin tyytyväinen.Kätevä ja ihana juttu
Tadaa,mikä kassipussi! Hei tää on niin ihana ja tyylikäs. Vain odotan tilaisuutta käyttää. Ensin olen vain tunnustellut ihanaa tuotetta. On kivan kokoinen, sitä mitä halusin. Lukkomekanismi just laadukas. Kangas ja kuosi todella hyvät ja odotetun kaltaiset. Olen todella tyytyväinen. Ihanaa, kun näin upeita tuotteita tehdään.Aivan mahtava käsilaukku!
Kukkarolaukku 21 cm on todella laadukas, kätevä ja hyvän näköinen! Sinne mahtuu kaikki tarpeellinen: lompakko, avaimet, kännykkä, aurinkolasikotelo, nenäliinoja, pikkukukkaro (jossa puolestaan huulipunat ja nenäliinoja), ja vielä muutakin. Käytän päivittäin.Aivan ihana
Ihana kukkarolaukku,tilava, käytännöllinen ja hyvä materiaali, parasta että käsityötä ja kotimainen tuote.Tuotearvostelut
Ainoastaan tuotteen ostaneilla asiakkailla on mahdollisuus kirjoittaa tuotteesta arvostelu. Tällä tavoin on myös varmistettu, että kaikki sivustolta löytyvät tuotearvostelut ovat peräisin tuotteen ostaneilta ja tuotetta käyttäneiltä asiakkailta. (Verkkokauppa ei valitettavasti tunnista aina hymiöitä, joten verkkokaupassa näkyvissä tuotearvosteluissa hymiöt korvaantuvat joskus kysymysmerkeillä.)
Tuotekuvissa värisävyt pyritään näyttämään mahdollisimman oikeina. Huomaathan kuitenkin, että toisinaan väri saattaa kankaassa näkyä hieman erilaisena kuin kuvassa, ja värisävyt saattavat myös hieman vaihdella riippuen siitä, millä laitteella kuvia katsotaan.
Jos haluat lisätietoja tuotteesta, tai jos toivomasi tuote oli tilapäisesti loppu, otathan yhteyttä! Kerrothan viestissä myös, mitä tuotetta tiedustelu koskee. Viesteihin vastataan aina mahdollisimman pian, yleensä aina yhden arkipäivän kuluessa.