Kukkaro 8cm "Kissanpäivät"
Tässä yksiosaisessa kukkarossa on 8cm leveä kehys. Kukkaron korkeus on noin 13cm ja leveys alhaalta noin 11cm. Kukkaroon mahtuvat maksukortit ja korttikotelo.
Kukkaron päällikankaana on ylellinen paksu ökö-tex 100 sertifioitu 100% puuvillasatiini, joka on painettu Suomessa.
Kukkaron vuorikangas on 100% puuvillaa.
Huomaathan, että kukkaron kuviot ja kuvioiden kohdistukset vaihtelevat kukkaroissa kankaan kuosin mukaan!
Käsinpesu.
Kissanpäivät-kuosin on Käsityöpajalle suunnitellut Sanna Lång.
Kissanpäivät- kukkaro 8cm
Kissakuosi on kissafanille oiva valinta. Kukkaro on tehty mielestäni laadukkaasta materiaalista. Painatuksen kaunis kissakuvio on selkeä yksityiskohtia myöten, ja kangas on sen verran paksua, että uskon kukkaron kestävän käytössä kauan.Kukkaro 8cm
Ostin tämän tyttärelle pyörän avaimia ja kotiavainta varten. Säilyttää sisällä myös kirjastokorttia. Sopii myös käytettäväksi normaalin kukkaron tapaan. Todella hyvä. Suosittelen!